Nasze publikacje

Blogi

Nasz projekt ma być połączeniem bloga, strony internetowej, szkolnej gazetki, forum wymiany myśli a także również miejscem, gdzie prezentować można dokonania artystyczne uczniów szkoły.

Teksty mogą dotyczyć wszelkich przejawów zainteresowań naszych uczniów: chęć spopularyzowania książki, filmu, zespołu muzycznego informacji o dobrym koncercie, wydarzeniu i/lub sprawozdania z nich, wydarzeń z terenu szkoły (ciekawe przedstawienia itp.), a także wydarzeń i problemów z życia szkoły.

Teksty można ilustrować zdjęciami, filmami itp., przy czym należy podać autora (jeśli jest podany lub go znamy) i źródło pochodzenia. Posiadamy konto na youtube.com gdzie można zamieszczać nagrania własne i wklejać do dokumentów na blogu.

Trzymamy poziom! To znaczy, jeśli np. piszemy o muzyce musi to być coś wartościowego.

Można polemizować z blogiem kulturalnym prowadzonym przez bibliotekę i innymi blogami szkolnymi lub uczniowskimi.

Teksty można będzie komentować i oceniać i mimo że komentarze będą filtrowane przez moderatora trzeba być przygotowanym na krytykę ze strony komentatorów.

Można pisać pod pseudonimem, jednak w miarę możliwości po wybraniu takiego trzymać się go przez dłuższy czas i nie zmieniać często.

Można zachęcać innych uczniów do zamieszczania swoich tekstów.

Uczniowie posiadający rozległą wiedzę w jakieś dziedzinie i chcący się nią pochwalić mogą prowadzić swój kącik/blog w ramach Blogu Uczniowskiego. Podobnie BU prezentować może prace uczniów z dziedziny fotografii, literatury itp.Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.